На Полтавщині зафіксували 12 випадків хвороби Лайма
В регіоні минулого тижня зареєстровано 12 випадків хвороби Лайма. Про це повідомляє ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ».
7 випадків зафіксували в Полтаві , 2 – в Диканському районі, по 1 в Кременчуці, Зіньківському та Полтавському районах.
Довідка: Хворобу Лайма викликають спірохети Borrelia burgdorferi, що передаються людині від інфікованих кліщів.
Зазвичай процес зараження триває від 24 до 36-48 годин, але інкубаційний період хвороби може бути і значно довшим. Симптоми хвороби Лайма не завжди проявляються відразу, тому варто певний час після видалення стежити за самопочуттям.
На які симптоми варто звертати увагу:
-
підвищення температури;
-
біль у тілі;
-
втома;
-
характерне почервоніння колами, що нагадує стрілецьку мішень.
Лікарі радять, якщо ви помітили на собі або дитині кліща, потрібно:
-
Звернутися до найближчого травмпункту, де кліща видалять, оброблять місце укусу та нададуть рекомендації щодо подальшого спостереження.
-
Якщо такої можливості немає, спробуйте витягнути кліща самостійно. Для цього потрібно повільно тягнути його, розхитуючи пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку варто закріпити найближче до шкіри. Після того, як кліща видалено, змастіть це місце антисептичним розчином.
-
Якщо частина кліща залишилася всередині, його необхідно видалити голкою, обробленою антисептиком. Якщо розчавити інфікованого кліща – борелії з вищою імовірність потраплять до рани.
У МОЗ наголошують, що не варто використовувати «народні методи» у разі виявлення кліща: покривати його лаком для нігтів або намагатися «задушити» його олією.